top of page
Jülide Sesigüzel.png

Jülide Şakar

Marka Danışmanı ve Kişisel Marka Stratejisti

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde ve yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde Bütünleşik Pazarlama İletişimi bölümünde tamamladı.

 İş hayatına bir turizm şirketinde operasyon ve pazarlama sorumlusu olarak başlayıp, daha sonra bir Alman firmasında tekstil ihracatı uzmanı olarak devam etti.

Farklı kültürlerdeki müşterilerle iş yapabilme becerilerini geliştiren bu pozisyonlar ona, Türkiye’nin ilk kurumsal mücevher firması Gilan’ın Müşteri İlişkileri departmanını kurma ve “lüks marka pazarlama” konusunu Dünya markalarının yöneticileri ile çalışarak geliştirme fırsatı verdi.

Marka konumlandırmadaki tutkusu ve müşteri deneyimi odaklı hizmet kültürü anlayışını bir Amerikan kozmetik markası olan Esteé Lauder’da Marka Müdürü olarak devam ettirdi. Aynı dönem Tom Ford Beauty markasının Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

Markanın perakende satış noktalarında etkin ve doğru konumlandırılması amacıyla ülke çapında yaptığı araştırmalarda, alışveriş merkezlerinin gelişimini fark edip, yatırımcı bir Hollanda firması olan Redevco ile çalışmaya başladı. Geliştirdikleri Erzurum, Gordion Ankara gibi AVM’lerin markalaşma faaliyetleri ve pazarlama bileşenlerini yöneterek, yeni markaların doğuşuna ve pazarlama stratejilerinin oluşturulmasına liderlik etti.

2010 senesinde 21 yıllık kurumsal hayatına veda edip, eğitim ve danışmanlık alanlarında sertifika programlarına katılarak, 2 yılı aşkın bir süre Pdr Group bünyesindeki Time Manager International’da çeşitli eğitimleri verdi. Farklı kurum kültürlerinde, renkli ekipler ve yabancı yöneticiler ile çalışmanın getirdiği edinimlerin yanı sıra, değişik dönemlerde hem yurt içinde hem de yurt dışında aldığı eğitimlerden, sağladığı kazanımları, kişilere ve kurumlara danışmanlık yaparak değerlendiriyor. Uzmanlık alanlarını kişisel markaya odaklayarak ‘Studio For Image Professionals’ın akredite ‘Kişisel Marka Danışmanı’ oldu.

Fikirlerin sınırlandırılmayacağı, yaratıcı düşüncenin ve yaratılan iş/ hizmet / ürün modellerinin ticarileşerek markalaşabileceği süreçler ve iş planlarının yapılması için, üniversitelerde, genç nesilleri, iş hayatına hazırlamak arzusuyla, ‘Inovasyon’, ‘Markalaşma’ ve ‘Trend Analizi” konularında, son sınıf öğrencilerine yönelik hem teorik hem de uygulamalı dersler vererek, akademik hayatıma devam ediyor. 

“Öğrendiklerini, bildiklerini, tecrübelerini paylaşacaksın ki, zenginleşesin” ilkesini hayat mottosu olarak gerçekleştirmeye çalışıyor.

Marka odaklı vizyon ile “Kişisel Markanızı” oluşturabilmeniz, görülür görülmez fark edilmeniz ve yaratılan olumlu etkiyi sürdürebilmeniz için gerekli aşamaların nasıl yönetileceği, hangi eğitim ve gelişim programlarıyla desteklenmesi gerektiği konusunda sizlere rehberlik ediyor.

“Kişisel Markanızı” inşa etmek üzere değerleriniz, davranışlarınız, tutkunuz, amacınız ve kendinizi tanımlama biçiminizi gözden geçirerek inşa sürecini başlatıyor.

Daha başarılı, daha mutlu ve daha iyi hissetmek üzere, “İnovasyon Seferine” çıkmaya ilgi duyan herkesi birlikte çalışmaya davet ediyor.

 “Geleceğimiz Çocuklarımızdır;” TEGV “Evimiz İstanbul” projesiyle mahallelerinden hiç çıkmamış çocuklara çeşitli etkinliklerle İstanbul’u tanıtmak üzere gerçekleşen projede gönüllü çalışmalar yaptı.  İstanbul Koruyucu Aile Derneği’nin iletişim çalışmalarına hem üye hem de gönüllü olarak destek verdi.

Kurucusu, Bayan Evelyn Lauder’in, küresel çapta yürüttüğü “Meme Kanseri Farkındalık Kampanyası’nın” (BCAC) Türkiye Elçisi olarak, yerel dernek ve vakıflarla bu projenin daha geniş kitlelere ulaşması, toplumun ‘erken teşhis ve erken tanının’ önemini fark etmesi için çalıştı.

www.innostyle.com.tr

Jülide Sesigüzel: Ekip
bottom of page