top of page
irem_sefa_yayımlar.png

İrem Sefa Yayımlar

Kişisel Marka Akademisi Kurucusu

Kişisel Marka Yaratıcısı

Stratejik Marka Yönetimi ve Performans Koçluğu alanında uzman Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar, 

kariyer hayatına kurumsal şirketlerde (Ülker, Sabancı Grup, Tesco PLC) stratejik pazarlama ve marka yönetimi alanında başlamış ve 7+ sene bu alanda uzmanlaşmıştır. Daha sonra Birleşmiş Milletler ortaklığıyla yürütülen InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Programı'nın Koordinatörlüğünü yapmıştır. Kariyerine dünyanın önde gelen kişisel gelişim ve eğitim şirketi Landmark Worldwide’ın Londra Ofisi’nde, Uluslararası Bölüm Yöneticisi olarak devam ederken, Avrupa çapında 100'lerce kişiye performans koçluğu vermiş, bu kişilerin kendilerine koyduğu bariyerlerin ötesine geçmesini sağlamıştır. Türkiye'ye döndüğü hamilelik ve annelik izni boyunca, Türkiye'deki lider anne-bebek markası Ebebek ile marka işbirliği gerçekleştirmiş, markanın sosyal medya kanallarında, kendi hamilelik ve annelik serüvenini paylaşarak markanın stratejisine uygun içerik üreticiliği ve 'influencer'lık yapmıştır.

​Markalaşma alanında sahip olduğu tüm bilgi ve deneyimi insanların kendi değerlerini ortaya koymaları için kullanabileceklerini keşfetmiş, Kişisel Marka Gurusu William Arruda'nın dünyadaki ilk sertifikalı kişisel marka eğitim programı "Certified Personal Branding Strategist", "Certified Digital Branding Strategist" ve "360Reach Analyst" programlarını tamamlamış ve Türkiye'de bu sertifikaya sahip tek kişisel marka danışmanı olmuştur.

Şu anda, marka yönetimi ve stratejik pazarlama alanında kurumsal hayatta kazandığı uzmanlığı ve uluslararası alandaki performans koçluğu deneyimlerini, hayattaki en büyük tutkusu ‘kadınların potansiyelini ortaya çıkarmak’ ile birleştirip, BrandyMe Kişisel Marka Danışmanlığı'nın kurucusu olarak iş hayatındaki kadın profesyonellere kişisel marka danışmanlığı ve eğitimleri vermektedir.

Şu ana kadar 10'dan fazla ülkede 1000'den fazla (girişimci, üst düzey yönetici, doktor, psikolog, diyetisyen, danışman, koç, düşünce lideri, vb meslekten) kadınla kişisel markaları üzerine çalışarak, kendi alanlarında görünürlüklerinin ve bilinirliklerinin artmasını sağlamıştır. Aynı zamanda Meta (Facebook), SAP, Akbank, Brisa, Boeing, Koton gibi kurumsal şirketlerde kişisel marka atölyeleri vermiştir.

Dünya çapında da, iş kadınlarının kişisel markasını güçlendirmesine destek olmak için Brand Women Leaders adında uluslararası bir network ağı kurmuştur. Ayrıca Pazarlamanın Babası olarak bilinen Philip Kotler’in kurucusu olduğu 55 milyon insanın katılımıyla gerçekleşen dünyanın en büyük Pazarlama Zirvesi'nde "Personal Branding to Break Glass Ceilings" başlıklı konuşmasında kadınların kişisel markalaşma araçları ile cam tavanların ötesine nasıl geçebileceğini anlatmıştır.

Aynı zamanda Türkiye'deki ilk Kişisel Marka Akademisi'nin kurucusu ve eğitmenidir. BizBizze Kadınlar için Fikir Destek Derneği, The School of Life İstanbul ve Hackquarters'da kişisel markalaşma üzerine mentorlük ve eğitmenlik yapmaktadır.

www.iremsefayayimlar.com

www.brandyme.co

www.brandwomenleaders.com

İrem Sefa Yayımlar: Ekip
bottom of page