top of page
Esra Başaran.jpeg

Esra Başaran

Marka Deneyim Tasarımcısı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Finans bölümünden mezun olduktan sonra,  İngiltere'de CİM London School of Marketing'de Pazarlama , sonrasında ise Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme eğitimi aldı.

 

İngiltere Mango'da  başlayan profesyonel hayatı, takip eden 12 yıl süresinde İnditex, Dornbracht, Penti gibi yerel ve uluslararası firmaların perakende proje geliştirme, marka yönetimi, satış, pazarlama, yurtdışı operasyon bölümlerinde devam etti. Son 3 yıldır Amerika’da faaliyet gösteren Road Retail Management Agency’da, Türk ve Avrupalı fashion markaların yurtdışı pazarına açılımlarında Ülke Direktörlüğü görevini üstlendi.

 

Şu an kobi ve girişimcilere stratejik marka danışmanlığı vermektedir.

Kişisel ve  Kurumsal Marka Projelerinde; Marka Strateji & Kimlik Tasarım & Hikaye & Konsept Marka Deneyimleri Oluşturma, Yurtiçi-Yurtdışı Marka İşbirlikleri, Global Pazara hazırlık ve yönetimi alanlarında bireysel danışmanlık vermekte ve markaların bu yolculuklarında onlara kişiselleştirilmiş marka haritaları sunmaktadır.

 

Uzun yıllar moda, perakende sektöründe deneyimlediği profesyonel geçmişini,  iç mimarı dekorasyon eğitiminle birleştirerek, markaların mekan dilini oluşturmaları adına markalara kimlik ve mekan deneyim projeleri de gerçekleştirmektedir.

"Her marka bir deneyim tasarımıdır."

 

www.esrabasaran.com.tr

Esra Başaran: Ekip
bottom of page