top of page

2021’de Kişisel Marka Fotoğraflarınızı Kullanabileceğiniz 10 Yer

Kendinize ait fotoğrafların kullanım alanı olarak aklınıza sadece sosyal medya profilleriniz geliyor olabilir. Oysa ki kişisel marka fotoğraflarınızla görünür olabileceğiniz daha bir çok alan var. İşte yeni yılda kişisel marka fotoğraflarınızı kullanabileceğiniz 10 yer!


1. Web siteniz: Kendinize ait fotoğraflarınız, web sitenizin sadece “Hakkımda” kısmıyla sınırlı kalmamalı. Özellikle de alan adınız, sizin isminiz ve soy isminizden oluşuyorsa kişisel marka fotoğraflarınıza web sitenizde bolca yer vermekten çekinmeyin. Ana Sayfa, İletişim, Hizmetler, Dükkan gibi tüm ana menüden ulaşılan sayfalarda fotoğraflarınızı kullanarak web sitesi ziyaretçilerinizin sizi daha iyi tanımasını sağlayın.

2. Blog ve makale yazılarınız: Hem kendi web siteniz, hem medium.com benzeri blog platformları, hem de “misafir yazar” olarak katkı sağladığınız blog’lar veya dergiler olsun, tüm bu platformlardaki yazılarınızı kendinize ait fotoğraflarla zenginleştirip, vermek istediğiniz mesajı ve online varlığınızı güçlendirebilirsiniz.

3. Sosyal medya hesaplarınız: Sosyal medya hesapları, kişisel marka fotoğraflarını kullanmak için kolaylıkla akla gelen bir alan olsa da genelde kullanımın LinkedIn profil fotoğrafıyla veya Instagram post’larıyla sınırlı olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Oysa ki çok daha yaratıcı kullanım alanları mevcut: Profil fotoğrafı dışında, LinkedIn, Twitter, Facebook, Youtube gibi platformların banner alanlarında da kişisel marka fotoğraflarınızı kullanarak, kişisel markanıza daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Fotoğraflarınızı sosyal medya post’larınızda kullanabileceğiniz gibi, artık Instagram’daki Story uygulamasına benzer şekilde LinkedIn Story ve Twitter Fleet paylaşımlarında da kendi fotoğraflarınıza yer verebilirsiniz. Ayrıca YouTube, IGTV, Reels vb. videolarınız için kapak görselleri de bu fotoğrafları kullanmak için biçilmez birer kaftan. Diğer yandan, blog'unuza trafik sağlayan bir arama motoru gibi faydalanabileceğiniz Pinterest hesabınızda yaratacağınız pin’ler de, gene kişisel marka fotoğraflarınız için yaratıcı bir kullanım alanı olacaktır.Gördüğünüz gibi sadece sosyal medya hesaplarınızda bile kişisel marka fotoğraflarınız için çok fazla kullanım alanı mevcut.

4. Duyurularınız, reklamlarınız, davetiyeleriniz: İster online, ister basılı olsun tüm duyurularınızda kişisel marka fotoğraflarınıza yer vererek markanızın bilinirliğini ve reklamlarınızın “cazibesini” arttırabilirsiniz.

5. Mail’leriniz ve e-bültenleriniz: Hem e-mail profilinizde, hem de dilerseniz e-mail’lerinizin sonundaki imzalarınızda profil fotoğrafınıza yer verebilirsiniz. Bunların dışında, eğer dönemsel e-bülten gönderimi yapıyorsanız, mail listenizdeki kişilere kendi fotoğraflarınızla düzenli olarak görünür olmanız, hizmetinize ihtiyaçları olduklarında akıllarına ilk gelen kişi olmanızı sağlayabilir.

6. E-kitaplarınız: Satışa sunduğunuz veya e-mail listenize aboneliği teşvik etmek için ücretsiz sunduğunuz e-kitaplarınızı da mutlaka kişisel marka fotoğraflarınızla zenginleştirin.

7. Eğitim veya sunum materyalleriniz: Eğitim veya sunumlarınızdaki slide’larda ve eğitimlerinize eşlik eden çalışma dosyalarında da kişisel marka fotoğraflarınızı kullanarak markanızı güçlendirebilirsiniz.

8. Google Business hesabınız: Eğer Google Business kullanıyorsanız, kendinize ait yüklediğiniz fotoğraflarla Google aramalarında öne çıkabilirsiniz.

9. Podcast’iniz: Tamamen işitsel bir alan olsa da, kendinize ait podcast’inizin kapak görselinde kişisel marka fotoğrafınıza yer vererek dikkati kişisel markanıza çekin.

10. Kitabınız: Kişisel markalaşmanın sizin için zirve noktası, yayına çıkan bir kitabınızla olabilir. Ön veya arka kapakta yer alan kendinize ait bir fotoğrafla bu zirvenin keyfini çıkarın!


Peki siz, 2021 yılında, yukarıda listelediğimiz hangi alanlarda kişisel marka fotoğraflarınızı kullanmayı düşünüyorsunuz?


151 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page