Meltem Konaklı Çelikkan.jpeg

Meltem Konaklı Çelikkan

Stil ve İmaj Danışmanı

Kişisel Marka ve İletişim Koçu

Henüz Yeditepe Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümünde okurken Sabah Gazetesi’nde dış haberler stajyeri olarak akabinde ise iletişim, etkinlik ve prodüksiyon şirketlerinde koordinatör olarak başladığı çalışma hayatının 12 yılı Kurumsal İletişim ekseninde geçti. 

Mezuniyetinin ardından, Petrol Ofisi ve OMV Türkiye gibi şirketlerde görev aldıktan sonra DFDS Türkiye şirketinde iletişim departmanını kurdu ve bu birimin yöneticiliğini üstlendi. Aynı dönemde Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim yüksek lisans programına burs alarak girdi ve yüksek lisansı enstitü birincisi olarak tamamladı. 

Profesyonel İmaj ve Kişisel Marka Olma konusuna olan merakı ise, çalıştığı kurumlardaki kişileri gözlemleyerek başladı. Yalnızca kurumlar değil, a’dan z’ye kişilerde bir marka idi. Bunun farkındalığı ile iletişim, imaj ve stilin ancak bir bütün olması halinde işlevinin daha büyük olacağını düşünerek Stil Danışmanlığı ve İmaj Yönetimi, Profesyonel İmaj ve Kişisel Marka Yönetimi konularında eğitimler alarak bu alana odaklandı. 

2019 Kasım ayında ise kendi şirketini kuran Meltem Konaklı Çelikkan; Stil, İmaj ve İletişim Danışmanlığı’nın yanı sıra “Profesyonel İmaj ve Kişisel Marka Yönetimi”,  “Kişisel Marka Yaratımında Stil ve İmaj”, Etkili İletişim, İkna Edici Sunum ve Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi” gibi stil, imaj ve iletişime dair birçok konuda eğitimler vermeye başladı.

Meltem Konaklı Çelikkan, Dries Van Noten’in cümlesini alıntılayarak “Amaç, insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermektir.” diyor ve zihnimizdeki klişelerin ardında keşfedilmeyi bekleyen bir potansiyelimiz olduğunu düşünüyor.