top of page
Meltem Konaklı Çelikkan.jpeg

Meltem Konaklı Çelikkan

Stil ve İmaj Danışmanı

Kişisel Marka ve İletişim Koçu

Henüz Yeditepe Üniversite Mütercim-Tercümanlık bölümünde okurken Sabah Gazetesi’nde dış haberler stajyeri olarak akabinde ise iletişim, etkinlik ve prodüksiyon şirketlerinde koordinatör olarak başladığı çalışma hayatının 12 yılı Kurumsal İletişim ekseninde geçti. 

Mezuniyetinin ardından, Petrol Ofisi ve OMV Türkiye gibi şirketlerde görev aldıktan sonra DFDS Türkiye şirketinde iletişim departmanını kurdu ve bu birimin yöneticiliğini üstlendi. Aynı dönemde Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim yüksek lisans programına burs alarak girdi ve yüksek lisansı enstitü birincisi olarak tamamladı. 

 

Profesyonel İmaj ve Kişisel Marka Olma konusuna olan merakı ise, çalıştığı kurumlardaki kişileri gözlemleyerek başladı. İletişim, imaj ve stilin ancak bir bütün olması halinde işlevinin daha büyük olacağını düşünerek Londra merkezli London College of Style Enstitüsü'nde Stil Danışmanlığı ve İmaj Yönetimi, Renk Analizi Danışmanlığı, Türkiye’de ise farklı kurumlardan Karakter ve Psikolojiye göre Giyim, Profesyonel İmaj ve Kişisel Marka Yönetimi konularında eğitimler alarak bu alana odaklandı.

2019 yılında kendi şirketini kuran Meltem Konaklı Çelikkan; stil, imaj ve iletişime dair konularda danışmanlık vermenin yanı sıra bu alanlarda eğitimler de vermeye başladı.


Meltem Konaklı Çelikkan, Dries Van Noten’in cümlesini alıntılayarak “Amaç, insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsatı vermektir.” diyor ve zihnimizdeki klişelerin ardında keşfedilmeyi bekleyen bir potansiyelimiz olduğunu düşünüyor.

İrem Sefa Yayımlar: Ekip
bottom of page